



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.16 mm |
| Width | 6.48 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 70 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Response Time | 80 ns |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1 kV/µs |
| Operating Supply Current | 6.3 mA |
| Input Bias Current | 600 nA |
| Max Supply Current | 14.4 mA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 76.12 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 70 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 92 dB |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Input Voltage Noise Density | 9 nV/sqrt Hz |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$6.69493
Ext.Price$6.69493
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.69493 | $6.69493 |
| 10 | $5.23331 | $52.33310 |
| 25 | $4.93225 | $123.30625 |
| 50 | $4.64853 | $232.42650 |
| 100 | $4.46752 | $446.75200 |
| 300 | $4.31165 | $1293.49500 |
| 500 | $4.16120 | $2080.60000 |
| 1000 | $4.06639 | $4066.39000 |
